TCAA

TSHA HAKKINDA

Büyüyen nüfusu, hızlı kentleşmesi ve aktif bir bölgesel ticaret üssü olması ile Türkiye, sivil havacılığını ve havaalanı altyapısını büyük ölçüde geliştiriyor. Geçtiğimiz on yıl boyunca, Türkiye sivil havacılık sektöründe etkileyici bir büyüme yaşamıştır ve önümüzdeki yıllarda da çift haneli büyüme beklemektedir. Tabii ki, bu büyüme iyi eğitimli ve kalifiye personel ihtiyacını da ortaya çıkarmıştır. Sürdürülebilirlik ve aynı zamanda uçuş emniyetini arttırma açısından, gelecekteki zorlukları karşılayabilecek yetkinlikte, istekli ve iyi eğitimli personel ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Bu insan kaynağını karşılayabilmek için de eğitim hayati öneme sahiptir.

Bölgedeki ortaklar olarak, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti; havacılık eğitimi için bölgesel bir merkez olma yolunda Türkiye'yi daha da geliştirmek için İstanbul'da bir Havacılık Eğitim Merkezi kurma projesini finanse etti.

Türk Sivil Havacılık Akademisi (TSHA), halihazırda mevcut olan akademiler ve üniversitelerle işbirliği içinde, Türkiye'nin yüksek kalitede havacılık eğitimi veren bir havacılık eğitim merkezi olma yolunda önünü açacaktır. Böylelikle, SHGM bünyesinde faaliyet gösteren TSHA, sadece Türkiye'nin değil bölge ve dünya ülkelerinin de sivil havacılık alanındaki emniyet ve güvenlik kapasitelerini arttırmalarına büyük katkı sağlayacaktır.